Şehit Gazi Sen Kültür
  • Editör
  • 29.08.2021

Ordu evlerinde konaklamak yada faydalanmak isteyen şehit gazi yakınlarına şehitlerimizin rütbesi sorulması çok yanlış, derhal mevzuat düzenlenmesi gerekir.
Vatan nedir? Memleketine varır varmaz ta ciğerlerine çektiğin o ilk nefestir. Ana kokusudur vatan; her çalan telefona yüreği ağzında koşan anaların kokusudur. Görevden dönmeni bekleyen yârinin, ilk kez baba deyişini duyamadığın evladının kokusudur. Bayram sabahları öptüğün ellerin, yağmurla ıslanan toprağın kokusudur. Ramazan’da kuyrukta bekleyip aldığın pidenin kokusudur vatan. İnce belli bir bardaktan yükselen çayın kokusudur.
Sonra bir yetimin ufacık elleriyle şehitliğe diktiği çiçeğin kokusudur. İnsanlar son nefeslerini rahat yataklarında verebilsin diye kendi nefesinden, kendi nefsinden geçen delikanlıların kokusudur. Şehit bedenlerinde açılan yaralardan yükselen o kutlu gül kokusudur vatan. Er meydanında barut kokusudur. Bu vatan; yiğitlere cennet kokusu, hainlere cehennem korkusudur. Bizim memleket; baştan sona Mehmet, baştan sona peygamber ordusudur.”Ordu evlerinde konaklamak isteyen şehit Gazi̇ yakınlarına #ŞehidinRütbesiSorulmaz