Şehit Gazi Sen Kültür
  • Editör
  • 26.06.2021

Memurlar netteki habere göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının diplomalarına göre atanabileceği unvanlarla ilgili önemli bir Genelge yayımlayarak tüm kamu kurumlarına gönderdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Haziran 2021 tarihi itibariyle 3713 sayılı Kanunun geçici 15. maddesi uygulanacak şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarına dair bir Genelge yayımladı.

Genelgede geçici 15. madde ile getirilen hakkın sadece 22/7/2014 ila 25/7/2016 tarihleri arasında "memur" unvanlı olarak atanıp da, atama teklifi tarihinde diploma ile elde ettiği unvanı, kadro sisteminde bulunanları kapsadığı belirtildi. Yazıda, atama teklifi TARİHİNDEN SONRA alınan bir diplomaya ilişkin atanma taleplerinin geçici 15. madde kapsamında olmadığı ifade edildi.

Belirtilen tarihlerden sonra eğitim durumu değişen şehit, gazi ve gazi yakınlarının eğitim durumu değişmesi halinde sınavsız unvan değişikliği YAPAMAZLAR. Unvan değişikliği için görevde yükselme sınavına tabi tutulacaktır.